Mój Play: Minuty do wszystkich a pakiet złotówek - Mój Play

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Minuty do wszystkich a pakiet złotówek

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   iak Ikona

• Kotleciarz
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 5
  • Rejestracja pią, 02 lip 10
  • Operator:PLAY
  • Taryfa:Play Abonament

Napisano 02 lipiec 2010 - 11:13

Witam.
Jako nowy użytkownik sieci mam pytanie odnośnie wykorzystywania minut do wszystkich a pakietu złotówek, konkretnie interesuje mnie na jakiej zasadzie ubywa mi z "minut do wszysktich" a na jakiej koszty lecą z "pakietu złotówek".
jak wykorzystać minuty to czy dalej ściąga z pakietu lub może jest odwrotnie, czy może jednak każde wykorzystywane jest na swój własny sposób.
Czyli generalnie co sie z czym je. Mam nadzieje że dość jasno napisałem :) i każdy wie czego poszukuje.

dzięki.
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Tomek18 Ikona

• Kotleciarz
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 12
  • Rejestracja pią, 28 maj 10
  • Miejscowość:Kleszczewo
  • Taryfa:Longplay Telefon
  • Internet w Play?:Nie

Napisano 02 lipiec 2010 - 13:53

iak:

Minuty bonusowe do wszystkich są na 100% wykorzystywane jako pierwsze.Następnie środki z pakietu złotówek.Koszt minuty połączenia do wszystkich sieci oczywiście uzależniony jest od posiadanej taryfy.
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   iak Ikona

• Kotleciarz
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 5

Napisano 02 lipiec 2010 - 14:05

koszt jest nieistotny bardziej własnie kolejność lub co odpowiada za co. wysłałem testowego smsa (do ery) by sprawdzić z czego pobierze i zdjęło z pakieru złotówek. pamiętam że smsy są wymienne na minuty i odwrotnie, spodziewałem się że pobierze jednak z minut do wszystkich. tak jak napisałeś powinno pobrać z tego jako 1szeństwo. więc nadal nie wiem za co i z czego będzie pobierało :) chyba że mówimy o połączeniu głosowym tylko to może wtedy jest jak mówisz, pobiera w 1szej kolejności z minut, następnie dopiero z pakietu zł. Teraz jeszcze dochodzi pytanie czy po wyczerpaniu pakietu zł każdy kolejny sms będzie poza abonamentem czy przeskoczy na minuty do wszystkich?! Troche zawile ale mam nadzieje że zrozumiale przekazałem sprawę.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Shani Ikona

• Play boy
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 350
  • Rejestracja czw, 01 kwi 10
  • Miejscowość:Gdańsk
  • Zainteresowania:Tłumaczenie pokrętnych zasad działania BOK
  • Telefon:Samsung B2100
  • Taryfa:Mix w Play
  • Internet w Play?:Nie

Napisano 02 lipiec 2010 - 15:45

Minuty nie są wymienne na smsy. Pomyliłeś Playa z Erą ;)

Na smsy możesz przeznaczyć środki z pakietu złotówek. Przed pakietem złotówek rozlicza się pakiet minut.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   iak Ikona

• Kotleciarz
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 5

Napisano 02 lipiec 2010 - 16:18

Abonament LongPlay 49

"A 240 minut w abonamencie wymienne na 272 SMSy/MMSy możesz wykorzystać na kontakt ze znajomymi z innych sieci."
jednak nie pomyliłem.
0

#0 Bot Reklamowy

• Reklama
  • Grupa Reklama

Napisano --

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   RaptoR Ikona

• Philosoraptor
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Vip
  • Postów 2143
  • Rejestracja nie, 04 mar 07
  • Miejscowość:Warszawa
  • Zainteresowania:stuff
  • Telefon:Hero
  • Taryfa:Longplay Premium
  • Internet w Play?:Tak

Napisano 02 lipiec 2010 - 16:29

Pomyliłeś.

Rzeczone minuty pochodzą z pakietu złotówek, z którego schodzą minuty i smsy\mmsy.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   iak Ikona

• Kotleciarz
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 5

Napisano 02 lipiec 2010 - 16:37

Własnie tego próbuje sie dowiedzieć co i za co i z czego będzie pobierało. mam minuty do wszystkich oraz pakiet złotówek. wysyłam smsa to pobiera z pakietu, czyli dzwonie to pobiera z minut (i jak one sie wyczerpią to wtedy będzie pobierało z pakietu?). to jest ten klucz rozliczeniowy czy jest jeszcze gdzieś haczyk?
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   RaptoR Ikona

• Philosoraptor
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Vip
  • Postów 2143
  • Rejestracja nie, 04 mar 07
  • Miejscowość:Warszawa
  • Zainteresowania:stuff
  • Telefon:Hero
  • Taryfa:Longplay Premium
  • Internet w Play?:Tak

Napisano 02 lipiec 2010 - 17:29

Generalnie każdy by cię odesłał do cennika promocji, ale zlituję się i wytłumaczę.

Oferta LongPlay składa się z pakietu złotówek, równego temu, jaki to abonament (dla LP 29 masz 29 złotówek, 49 - 49 itd) oraz pakietu minut. Razem one dają te ilości minut, o jakich możesz przeczytać (czyli 240 w LP 49 to tak naprawdę 71 minut + 49 złotych).

-71 minut to pakiet minut i nie jest wymienny na nic, oprócz minut do wszystkich sieci (zwykłych i wideorozmów). Oczywiście, jeśli masz włączony stan darmowy, to minuty do Playa z tego nie schodzą.

-49 złotych to pakiet złotówek, z którego po stawkach 29 gr za minutę, a 18 gr za smsy i mmsy schodzą wiadomości i rozmowy.

Minuty w pierwszej kolejności schodzą z pakietu minut, a smsy - z pakietu złotówek.

Więc de facto nie mamy tu do czynienia z zamiennymi minutami na smsy, tylko pakietem kasy oraz pakietem minut.

LP sms i LP telefon działają podobnie, tylko nie mają pakietu minut i mają inne stawki za minutę (LP sms ma jeszcze pakiety smsów, które NIE SĄ wymienne na minuty).

W miarę jasno?
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   iak Ikona

• Kotleciarz
  • Grupa Użytkownik
  • Postów 5

Napisano 02 lipiec 2010 - 17:32

super. wszystko tak jak być powinno. troche szukałem tego na stronie play-a dlatego poszedłem w ostateczność i zawróciłem gitarę na forum. wielkie dzięki za konkretną odpowiedz i pozdrawiam.
0

Strona 1 z 1